create a site


HACI LÜTFÜ PAMUKCU

Mobirise

Yenilenen Mağaza Konsepti

Hacı Lütfi Pamukcu, varlıklı bir ailenin çocuğu olarak 1912 yılında Nevşehir´de dünyaya gelmiştir. Babası Hüseyin Efendi, annesi Azize Hanım’dır. Başarılı bir öğrenci olup ilkokul ve ortaokul eğitimini Nevşehir´de tamamlamıştır. Arapça ve Fransızca dillerini bilmekteydi.

Ortaokulu bitirdikten sonra, yakınları kendisinden öğretmen olmasını istedi. Ancak; çalışmayı seven Pamukcu, babasının yanında ticaret yapmayı tercih etti. Babasıyla birlikte iplik, pamuk ve manifatura alanlarında faaliyet gösterdiler.

Bu vesile ile ailenin ticari kimliğine uygun olarak "PAMUKCU" soyadını aldılar. Sonraki yıllarda nakliye işiyle uğraştı. 1967 yılından sonra da kuyumculuk yapmaya başladı. 1979 yılından sonra emekli olan Pamukcu, hac vazifesini yerine getirmiş, ardından da sakin bir hayatı seçmiştir. Zaman buldukça yurtiçi seyahatlerine çıkmıştır.

Mobirise

Yardımsever Hacı Lütfi Pamukcu, 1987 yılında kültürlü bir geleceğe katkıda bulunabilmek için Nevşehir Merkeze bir Ortaokul yaptırmıştır. Aynı dönem Nevşehir Devlet Hastanesi´ne de büyük miktarlarda bağışta bulunmuştur. Dönemin Sağlık Bakanı Halil Şıvgın tarafından kendisine plaket verilmiştir.

Mobirise

Mobirise

19.10.2003 yılında vefat etmiştir.


Saygı ve rahmetle anıyoruz...

PAMUKCU

ÜRÜN YELPAZESİ

ABONE OLUN

En son haberleri ve güncel kampanyaları anında öğrenin.